Ajánlataink a termékre

 

FireAngel Kombinált hő- és füstérzékelő ST-622-INT (ST-622-INT)

12 790 Ft
+ 1 890 Ft szállítási díj
Szállítás: max 3 nap
irány a bolt »
pepita.hu
További 45 ajánlat »

Árdiagram

Áttekintést kaphat a termék árának alakulásáról.
 
minimum ár
 
átlagár

Árfigyelő

Árfigyelő szolgáltatásunk értesíti, ha a termék a megjelölt összeg alá esik.
Aktuális legalacsonyabb ár: 9 699 Ft

További termékek a kategóriából

További FireAngel termékek: FireAngel Szén-monoxid- füst és gáz riasztó

Bentel FC400PH Szén-monoxid- füst és gáz riasztó 19 690 Ft Bentel FC400PH ABUS RM1000 Szén-monoxid- füst és gáz riasztó 16 990 Ft-tól ABUS RM1000 General Electric DP2061N Szén-monoxid- füst és gáz riasztó 22 790 Ft General Electric DP2061N Cofem A30XHAS Szén-monoxid- füst és gáz riasztó 11 155 Ft-tól Cofem A30XHAS
Termékleírás
Típus Füstérzékelő
Kijelző Nincs

Hibát talált a leírásban vagy az adatlapon? Jelezze nekünk!

Az ST-622 a lehető legjobb védelmet nyújtja minden típusú tűz ellen.
A Thermoptek kombinált szenzor ötvözi a legkorszerűbb optikai érzékelést a hőérzékeléssel, így egyaránt gyorsan érzékeli a hevesen lángoló és a parázsló tüzeket is.

Legfontosabb paraméterek:
  • Optikai és hőérzékelő
  • Tesztüzemmód: Igen
  • Élettartam vége jelzés: Igen
  • Tápellátás: beépített akkumulátor: 3 V, lítium 10 év várható üzemidő.
  • Működési hőmérséklet: 0 °C - +40 °C
  • Készülék várható élettartama: 10 év
  • Mérete: ∅13 x 3.3 cm
  • Égyéb információ: EN 14604 szabványnak megfelel szabványnak megfelel.
Az optikai füstérzékelők jellemzői, működési elve és elhelyezése:

Elterjedtségét az olcsó elállítás, nagyfokú megbízhatóság és a sokféle tűztípus megfelelő időben történő érzékelése indokolja. Az optikai érzékelő füstkamrája a külső fénytől elzárt, de a szálló por és füstrészecskék által átjárható. Ebben az optikailag zárt térben egy irányított, többnyire impulzus üzemű fénysugarat bocsájt ki. Egy optikai érzékelő is el van helyezve a kamrában oly módon, hogy a kibocsájtott fénysugarak azt közvetlenül soha nem képesek elérni. De amint lebegő részecskék kerülnek a fény útjába, azok megtörik és szórják a kibocsájtott fénysugarat.

Ezt a szórt fényt már látja az optikai érzékelő és bizonyos mennyiség fölött tűzjelzést ad. Vagyis az optikai érzékelő valójában nem a füstöt, hanem az apró lebegő részecskéket érzékeli ami lehet ténylegesen füst de akár vízgőz vagy felvert por is.

Az érzékelő küldhet pontos szennyezettségi értéket a központnak ami alapján a központ dönt az előjelzésről, majd tűzjelzésről de maga az érzékelő is meghatározhatja ezt. Utóbbi esetben a központnak csak a nyugalom, előjelzés, tűzjelzés, hiba üzeneteket küldi.

Az optikai érzékelő minden esetben jól működik amikor a tűz vagy parázs jelentős füstkibocsájtással jár. Azonban nem működik megfelelő hatékonysággal olyan helyen ahol kevés vagy elhanyagolható a füst, például etanol égésekor. Ott sem célszerű használni ahol gyakori a szennyező anyag, például konyhában a kicsapó gőz vagy egy malomban szálló gabonaliszt, melyek gyakran fognak téves jelzést generálni.

Ilyen helyiségekbe vagy nem optikai érzékelőt teszünk vagy úgynevezett kombinált érzékelőt helyezünk el. Utóbbinál ugyan abban a tokozásban többféle érzékelő található és programozással dönthetünk a köztük lévő logikai kapcsolatról. Egy kombinált hő- és füstérzékelőt lehet úgy programozni, hogy bármely érzékelő jelzésére előjelzésbe kerüljön a központ, de a két érzékelő együttes jelzésére már tűzriasztást adjon.

A különféle tüzek füstrészecskéi más méretűek és színűek. A műanyagok égésekor például sűrű, fekete füst keletkezik, de a gyapjú égése sokkal világosabb füstöt eredményez. A sokféle füstrészecske máshogy reagál a füstkamrában őt érő fényre, máshogy veri vissza vagy nyeli azt el. Ezért az utóbbi időben több gyártó kísérletezik különböző hullámhosszú fényforrásokkal, van aki többfélét is elhelyez ugyanabban a füstkamrában. Ezáltal a tüzek valamivel korábban jelezhetőek.

Az optikai füstérzékelőt ideálisan a mennyezetre, a helyiség középpontjához közel kell felszerelni. Ebbe belezavarhat a lámpatest, attól ugyanis legalább fél méterre kell helyezni. A helyiség sarkaitól minimum 70 centiméteres, az oldalfalaktól legalább 50 centiméteres távolságot érdemes tartani. Ezáltal megelőzhető, hogy a szoba sarkaiban megálló mozdulatlan levegő vagy a világítótestek meggátolják a vészjelzőt a tűz korai érzékelésében.

Többszintes lakásban a lépcsőnél a kombinált hő- és füstérzékelő szerelése ajánlott, akár az oldalfalra. Ez a készülék ugyanis a keskeny vagy magas helyiségekben képződő hőt is érzékeli, ahol a füst esetleg nem jut el a készülékig.

Az optikai füstérzékelő (beleértve a kombinált érzékelőt) nem alkalmas konyhában és fürdőszobában, mert a vízgőz és a pára megtévesztheti. Ezeken a helyeken hőérzékelőt kell alkalmazni. A fürdőszobában a legnagyobb veszélyt a mosógép, a konyhában pedig a különféle elektromos berendezések (pl. kenyérpirító, mosogatógép, páraelszívó, elektromos tűzhely), no meg a működő tűzhelyen felejtett étolaj, étel jelentheti.

Használati utasítás

Így is ismerheti: ST 622, ST622

Galéria

Vélemények
Kérdezz felelek

Oldalainkon a partnereink által szolgáltatott információk és árak tájékoztató jellegűek, melyek esetlegesen tartalmazhatnak téves információkat. A képek csak tájékoztató jellegűek és tartalmazhatnak tartozékokat, amelyek nem szerepelnek az alapcsomagban. A termékinformációk (kép, leírás vagy ár) előzetes értesítés nélkül megváltozhatnak. Az esetleges hibákért, elírásokért az Árukereső nem felel.